Mariusz Klimaszewski
ŁKS Łomża i Olimpia Zambrów w ostatniej kolejce spotkań odniosły zwycięstwa
ŁKS Łomża i Olimpia Zambrów w ostatniej kolejce spotkań odniosły zwycięstwa Ewa Bujko-Zielińska
To była bardzo dobra kolejka spotkań w wykonaniu naszych trzecioligowców. ŁKS Łomża pokonał u siebie wicelidera rozgrywek rezerwy Legii Warszawa 3:1, Olimpia Zambrów i Jagiellonia II Białystok odniosły zwycięstwa na wyjazdach.

Piłkarze ŁKS Łomży nie zwalniają tempa w wiosennych rozgrywkach III ligi. Jeszcze nie tak dawno byli czerwoną latarnią rozgrywek, a teraz śmiało patrzą w górę tabeli, w której zajmują już 9. miejsce. W ostatnim meczu pokonali przy ul. Zjazd w Łomży wicelidera rezerwy Legii Warszawa 3:1.

Już w 6. minucie Hubert Antkowiak idealnie dograł piłkę w pole karne gości do Filipa Karmańskiego, który pokonał bramkarza Legii dając ŁKS-owi prowadzenie. W 24 minucie było już 2:0 dla ŁKS Łomża. Rzut wolny wykonał Bartłomiej Olszewski, po którym Antkowiak strzałem głową skierował piłkę do siatki bramki Legii II.

Jeszcze przed przerwą Legia II zdobyła kontaktowego gola. Adam Ryczkowski strzałem z 17 metrów zaskoczył bramkarza ŁKS-u.

Po przerwie wynik ustalił piłkarz gości, który niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej siatki i ŁKS prowadził już 3:1. Mimo jeszcze wielu sytuacji do zdobycia goli wynik nie uległ już zmianie i łomżanie mogli się cieszyć z kolejnej wygranej.

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe GKS Wikielec 3:0, a po spotkaniu trener gospodarzy Damian Jarzembowski podał się do dyspozycji zarządu klubu.

- Wiadomo w jakiej sytuacji byliśmy przed tym spotkaniem - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec białostoczan Tomasz Kulhawik. - Przyjechaliśmy tu zwyciężyć. Po wygranej sytuacja w tabeli poprawiła się, ale jesteśmy pełni pokory. Dziś odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Przygotowywaliśmy się do meczu bardzo solidnie. Szybkie, dwie bramki ustawiły nam mecz, a mogliśmy już go zamknąć w pierwszej połowie meczu. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich szans - dodał szkoleniowiec Jagiellonii II, która w tabeli zajmuje dwunaste miejsce.

Tuż nad Jagiellonią II w tabeli III ligi znajduje się jedenastka Olimpii Zambrów, która także wygrała swój wyjazdowy mecz, pokonując w Sulejówku Victorię 3:1. Dwie bramki dla Olimpii zdobył Jakub Romanowicz, a trzecią dołożył Andriej Triuchan. Wszystkie gole dla zambrowian padły jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Dawid Polkowski 7, 0:2 Alan Rybak 8, 0:3 Damian Wojdakowski 73.

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa 3:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Filip Karmański 6, 2:0 Hubert Antkowiak 24, 2:1 Adam Ryczkowski 38, 3:1 Kacper Wnorowski 51 (samobójcza)
ŁKS Łomża: A. Olszewski - Skowronek, Mich, Owczarek, Winsztal, Wenger, B. Olszewski, Bielka, Antkowiak, Kuźma, Karmański.

Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 1:3 (0:3).
Bramki: 0:1 Jakub Romanowicz 15, 0:2 Jakub Romanowicz 27, 0:3 Andriej Triuchan 45, 1:3 Damian Bednarek 70.
Olimpia: Leo Przybylak - Bartosz Ciborowski, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek, Jakub Romanowicz (71. Sebastian Dąbrowski), Maksymilian Korczak, Patryk Malinowski, Jakub Jakimiuk (63. Kacper Siudak), Denis Gojko (83. Eryk Jastrzębski), AQndriej Triuchan (71. Arkadiusz Drapsa).

Wyniki 28. kolejki
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legionovia Legionowo 3:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Bartosz Snopczyński 12, 1:1 Mateusz Szwed 15, 2:1 Kamil Szymczak 45 z karnego, 3:1 Adrian Ziarek 90.

Warta Sieradz - GKS Bełchatów 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Łukasz Wroński 11, 1:1 Krystian Adamiak 65, 2:1 Jakub Piela 87.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pelikan Łowicz 3:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Ołeksij Zinkewycz 7, 2:0 Kamil Odolak 32, 2:1 Szymon Sołtysiński 45, 3:1 Kamil Odolak 66.

Unia Skierniewice - Broń Radom 3:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Marcin Szymczak 21, 1:1 Kamil Sabiłło 47, 2:1 Aghwan Papikjan 73 z karnego, 3:1 Mykyta Wasin 90.

Pilica Białobrzegi - Concordia Elbląg 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 João Criciúma 61

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mławianka Mława 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Patryk Kamiński 4 z karnego, 2:0 Jacek Tkaczyk 7, 3:0 Andrij Jampol 88 z karnego.