Chemar Rurociągi Puchar Polski. Awans do półfinału wywalczyli Star Starachowice, Naprzód Jędrzejów, Czarni Połaniec, Łysica Bodzentyn

Dorota Kułaga
W meczu w Jędrzejowie była twarda walka. Naprzód po karnych wygrał 2:1 z KSZO 1929 Ostrowiec. Kamil Bielaszewski
Sporo emocji dostarczyły ćwierćfinałowe mecze Chemar Rurociagi Puchar Polski Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, które zostały rozegrane w środę, 17 kwietnia. Do sensacji doszło w Jędrzejowie, gdzie grający w klasie okręgowej Naprzód Jędrzejów w rzutach karnych 2:1 pokonał trzecioligowy KSZO 1929 Ostrowiec. Awans do półfinału uzyskali też trzecioligowcy Czarni Połaniec i Star Starachowice oraz czwartoligowa Łysica Bodzentyn.

Ćwierćfinałowe mecze Chemar Rurociagi Puchar Polski

Klimontowianka Klimontów - Czarni Połaniec 1:6 (0:1). Awans Czarnych
Bramki: Marcin Chmiel 87 - Daniel Sajenko 45 (samobójcza), Michał Banik dwie, Tomasz Palonek dwie, Jakub Kałaska.

Naprzód Jędrzejów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:1), w karnych 2:1. Awans Naprzodu
Bramki: Jakub Grzyb 27, Piotr Radwański 81 - Paweł Zdyb 15, Michał Nawrot 53.

Trzecioligowiec objął w tym meczu prowadzenie. W 15 minucie ładnym strzałem popisał się Paweł Zdyb. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 27 minucie gospodarze, dopingowani przez grupę 600 kibiców, wspartą kilkudziesięcioma kibicami Korony Kielce, doprowadzili do wyrównania. Błąd defensywy KSZO 1929 Ostrowiec wykorzystał Jakub Grzyb.

W 53 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Michał Nawrot i ponownie wyprowadził ekipę trenera Rafała Wójcika na prowadzenie. Ambitnie grający piłkarze Naprzodu w 81 minucie doprowadzili do wyrównania. Bramkę strzałem głową zdobył Piotr Radwański.

W regulaminowym czasie było 2:2. Nie było dogrywki, tylko od razu rzuty karne. Jedenastki lepiej wykonywali gospodarze, którzy wygrali 2:1 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. KSZO 1929 pożegnał się z tymi rozgrywkami.

Alit Ożarów - Star Starachowice 0:1 (0:0). Awans Staru
Bramka: Adrian Szynka 53.

Piłkarze ze Starachowic wygrali 1:0 po trafieniu Adriana Szynki i awansowali do półfinału Chemar Rurociagi Pucharu Polski. W nim zmierzą się z Naprzodem Jędrzejów.

Warto dodać, że w 38. minucie Adrian Szynka ze Staru nie wykorzystał rzutu karnego.

W tym spotkaniu zespół Staru poprowadzili Jerzy Wołczyński i Artur Mikos. Trener Tadeusz Krawiec, który przez dwa lata i dziewięć miesięcy prowadził starachowicki zespół, odszedł z klubu z przyczyn osobistych,

Łysica Bodzentyn - Korona II Kielce 4:0 (1:0). Awans Łysicy
Bramki: Danił Pryjmaczenko 38, Michał Mikosa 50, Szymon Hajduk 65 z karnego, Kamil Uciński 75.

Tak wysokie zwycięstwo Łysicy z Koroną II jest niespodzianką. Gospodarze zasłużenie wywalczyli awans do półfinału tych rozgrywek.

W półfinałach zagrają: Naprzód Jędrzejów - Star Starachowice, Czarni Połaniec - Łysica Bodzentyn. Mecze zostaną rozegrane 22 maja.